Πέμπτη 18 Δεκεμβρίου 2014

Νίκη με ανατροπή για το παιδικό του Πανεδεσσαϊκού στη Βέροια με τον Α.Ο.Κ.

Α.Ο.Κ. ΒΕΡΟΙΑΣ  - Α.Σ. ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ   45 – 49

Μία ακόμη νίκη πέτυχαν την περασμένη Κυριακή οι παίδες του Πανεδεσσαϊκού  εκτός έδρας αυτή τη φορά απέναντι στον Α.Ο.Κ Βέροιας. Η εδεσσαϊκή ομάδα παρόλο που ξεκίνησε το παιχνίδι με χαμηλά ποσοστά ευστοχίας αλλά και με μικρό βαθμό συγκέντρωσης στην άμυνα, κατάφερε να μείνει κοντά στο σκορ με την λήξη του πρώτου δεκαλέπτου.
Η εικόνα στην δεύτερη περίοδο δεν άλλαξε καθόλου με τους παίχτες του Πανεδεσσαικού να προσπαθούν αλλά να μην είναι αποτελεσματικοί στην τελειώματα.
Με την έναρξη της τρίτης περιόδου η αμυντική λειτουργία βελτιώθηκε ωστόσο η διαφορά υπέρ των γηπεδούχων βρισκόταν συνεχώς μεταξύ οκτώ και δέκα πόντων.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο η εικόνα του παιχνιδιού άλλαξε ολοκληρωτικά με τους αθλητές των φιλοξενούμενων να εμφανίζονται αποφασισμένοι να γυρίσουν ένα χαμένο μέχρι εκείνη τη στιγμή ματς. Με ένα επιμέρους σκορ 05 – 18 δεν άφησαν περιθώρια στους γηπεδούχους να αντιδράσουν και με κρίσιμα τρίποντα στα τελευταία τρία λεπτά γύρισαν τη πλάστιγγα της νίκης υπέρ τους.

Επόμενος αγώνας για το παιδικό τμήμα του Πανεδεσσαικού, την Κυριακή 21/12 και ώρα 10 π.μ. στο ΔΑΚ Έδεσσας με αντίπαλο την ομάδα του Φ.Ο.Α.

Δεκάλεπτα:1ο(14-12), 2ο(16-10)30-22 ημίχρονο, 3ο(10-09)40-31, 4ο(05-18)45-49 τελικό.

Α.Σ. ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ(Μίλτσης): Ζήμνας Α. 12 (2β), Τρυγωνιάρης Δ. 2 , Προφητηλιώτης Ε, Μποζίνης Β 2, Μπίνος Ε. 11 (3τρ), Ξυλουργίδης Α, Σιδηρόπουλος Π.8 (2β) , Τζιρτζιγάννης Β. 7 (1β), Μπίνος Μ. 7 (1β), Τρυγωνιάρης Η., Νησιάγκας Κ., Βαμβακίδης Π.