Δευτέρα 11 Μαΐου 2015

Άριστο ξεκίνημα για την Κρύα Βρύση στη φάση των ομίλων μέσα στα Μουδανιά!

Ένα κουβάρι οι παίκτες του Κιλκισιακού με την ανατροπή στις καθυστερήσεις
Η ομάδα της Πέλλας κατάφερε να πάρει ένα πολύτιμο τρίποντο βαθμολογικής και ψυχολογικής σημασίας, στο πρώτο παιχνίδι των ομίλων για την άνοδο στην Γ' Έθνικη, σε μια δύσκολη έδρα όπως αυτή του Π.Ο. Ν. Μουδανιών με 0-2. Τα τέρματα ένα σε κάθε ημίχρονο, στην αρχή και τη λήξη του αγώνα, πέτυχαν για τους Απολλωνιστές οι Νήρλας με πέναλτι και Γ. Κίτσας.
Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου ο Κιλκισιακός νίκησε με (1-0)2-1 στο Κιλκίς την Ειρηνούπολη με τέρματα των Παρπουτσή με κοντινό πλασέ και Παντελιάδη με κεφαλιά στις καθυστερήσεις! Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι είχαν ισοφαρίσει προσωρινά με τον Πέτγαζλη. Στο τελευταίο τέταρτο η Ειρηνούπολη αγωνίσθηκε με αριθμητικό μειονέκτημα, λόγω αποβολής του Αργυρίου.