Τρίτη 26 Απριλίου 2016

Συνεχίζουν αήττητες οι κορασίδες του Πανεδεσσαϊκού. Νίκη και επί των Τιτάνων Παλαμά με 43-27

Τη δεύτερη νίκη τους πέτυχαν τη Δευτέρα οι κορασίδες του Πανεδεσσαϊκού, επικρατώντας εύκολα των Τιτάνων Παλαμά με 43-27.
Η καλή απόδοση των κοριτσιών στο πρώτο και  στο τρίτο δεκάλεπτο ήταν αρκετή για να κατακτήσουν  το δεύτερο ροζ φύλλο  αγώνα στην προκριματική φάση που διεξάγεται στο Επταπύργιο και πλέον μπαίνουν στην τελική ευθεία για την επίτευξη του στόχου που δεν είναι άλλος από την πρόκριση στις έξι καλύτερες ομάδες στην Ελλάδα. Σημερινός αντίπαλος για τις παίκτριες του Γιώργου Μίλτση είναι η ισχυρή ομάδα των Πάνθηρων Καβάλας, επίσης συνδιεκδικήτρια της πρώτης θέσης.

Δεκάλεπτα: 1ο(06-15), 2ο(09-06)15-21 ημίχρονο, 3ο(06-14)21-35, 4ο(06-08)27-43 τελικό.

Πανεδεσσαϊκός(Μίλτσης): Πάχου Ε. 6 , Μαυρίδου, Καρτσαμάρη Ν. 18 ,  Αγγέλου, Καρτσαμάρη Κ.,  Βαμβακίδου,  Μπουτκάρη,  Πάχου Ι., Σιβένα 11 (1),   Κύκου,  Μποζίνη Χ., Μπαρουτσή 8.