Κυριακή 29 Νοεμβρίου 2015

ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ-ΙΚΑΡΟΙ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 58-80(ΠΑΙΔΙΚΟ Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΕΚΑΣΚΕΜ)

Προσπάθησε φιλότιμα αλλά δεν τα κατάφερε ο νεανικός(μίνι) Πανεδεσσαϊκός απέναντι στους ανώτερους Ικάρους Γιαννιτσών το πρωί της Κυριακής γνωρίζοντας την ήττα με 58-80 για τον Γ' όμιλο του πρωταθλήματος παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ.
Οι πράσινοι άντεξαν μέχρι το 16ο λεπτό(21-23) στον αγώνα, σημείο στο οποίο οι Ίκαροι εκμεταλλευόμενοι την υπεροπλία τους κάτω από τα καλάθια και παίρνοντας πολλές δεύτερες προσπάθειες δημιούργησαν διαφορά ασφαλείας προηγούμενοι με 29-45 στη λήξη του ημιχρόνου. Τα αμυντικά κενά συνεχίστηκαν και στο δεύτερο ημίχρονο με τους γηπεδούχους να μην μπορούν να αναστρέψουν την κατάσταση και τους φιλοξενούμενους να επικρατούν δίκαια με το 58-80.
Δεκάλεπτα:1ο(14-21), 2ο(15-24)29-45 ημίχρονο, 3ο(14-19)43-64, 4ο(15-16)58-80 τελικό.
ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ(Αναστασιάδης):Καζίας 2, Κληντσάρης 2, Ζήμνας 12, Σταυρακίδης 8, Γιαννούλτσης 13(2), Καραϊσαρίδης 13(2), Μίσιος, Κοβάτσης 2, Στογιάννης 2, Γκουγκούδης, Κοκκονός 2, Νησιάγκας 2, Δήμου.
ΙΚΑΡΟΙ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ(Σπόντης): Σπόντης 41(1), Φυτίδης 4, Μπατζάκης 2, Θωμαΐδης, Χριστοφορίδης, Μπέρμπερι 15(3), Παπαδόπουλος 14, Λυσίτσας 2, Παναγιωτίδης 2.