Πέμπτη 23 Φεβρουαρίου 2017

«Φέτα Χριστάκης ΓΑΣ Έδεσσας» – ΓΑΣ Αλεξάνδρειας 49-38

Νίκη με 49-38 πέτυχε ο «Φέτα Χριστάκης ΓΑΣ Έδεσσας», καθώς επιβλήθηκε του ΓΑΣ Αλεξάνδρειας μετά από ένα κακό παιχνίδι.
Ο «Φέτα Χριστάκης ΓΑΣ Έδεσσας» δεν ξεκίνησε καλά τον αγώνα με αποτέλεσμα η ομάδα της Αλεξάνδρειας να πάρει προβάδισμα και να κλείσει το 1ο δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ με 10-18.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα της Έδεσσας παίζοντας καλύτερη άμυνα και με τον Υφαντίδη να σκοράρει, κατάφερε να μειώσει την διαφορά στην μικρότερη της τιμή (25-26), με την λήξη του ημιχρόνου.
Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου ο νεαρός Μποζίνης με τρίποντο έκανε το 28-26, δίνοντας προβάδισμα στον «Φέτα Χριστάκης ΓΑΣ Έδεσσας» για πρώτη φορά στην αναμέτρηση. Μέχρι το τέλος του 3ου δεκαλέπτου η ομάδα της Έδεσσας πέτυχε ένα επιμέρους σκορ 10-2, τελειώνοντας ουσιαστικά τον αγώνα. Το τέλος του αγώνα βρήκε νικήτρια την ομάδα του «Φέτα Χριστάκης ΓΑΣ Έδεσσας» με 49-38.
Διαιτητές: Μητώνας- Καραμανλής
Τα δεκάλεπτα: 10-18, 25-26 (ημιχ), 38-28, 49-48 τελικό.
«Φέτα Χριστάκης ΓΑΣ Έδεσσας» (Λούσης Λ.): Μποζίνης 6(2), Γεωργιάδης, Υφαντίδης 13(2), Λούσης 8(2), Αδάμ, Μπίκου, Τεντζέρης, Δημητρόπουλος 7(1), Βεκόπουλος 5(1), Δουλκερίδης, Χαραλαμπίδης 4, Δοδόπουλος 6(1).
ΓΑΣ Αλεξάνδρεια (Γκότσης): Μπαγιώκας 10(1), Ζησιός 9, Παπαδόπουλος, Παπαγερίδης 3, Συρόπουλος 2, Περπερίδης 3, Πρόϊος 7, Καραγιάννης 4.