Τετάρτη 11 Οκτωβρίου 2017

Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών - Εδεσσαϊκός B.C. 57-46 (Εφηβικό πρωτάθλημα)

Την ήττα γνώρισε η εφηβική ομάδα του Εδεσσαϊκού για την 1η αγωνιστική του Β΄ ομίλου της ΕΚΑΣΚΕΜ, με 56-47.
Η ομάδα της Έδεσσας ξεκίνησε καλά τον αγώνα και με πρωταγωνιστές τους Δουλκερίδη και Καραϊσαρίδη ακλουθούσε την ομάδα των Γιαννιτσών. Το 1ο δεκάλεπτο βρήκε την ομάδα του Μ. Αλέξανδρου μπροστά στο σκορ με 16-15.
Στη συνέχεια η ομάδα των Γιαννιτσών ήταν καλύτερη και δίκαια έφτασε στην νίκη, παρά την προσπάθεια του Εδεσσαϊκού στα τελευταία λεπτά που κατάφερε και μείωσε στου 5 πόντους (52-47).
Διαιτητής: Μητώνας
Δεκάλεπτα 16-15, 29-21 (ημιχ) 44-34, 56-47 (τελικό)
Μ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Κοτλέας) Μπάρμπας 11, Κυριαζής, Πασσαλής, Χατζηαντωνίου 2, Ανδρεάδης, Πάρδας 5 , Καλβάκης 13,Στόιτσης 17 , Μάνδρας 6 , Καραπάνος 1, Κουβρούλης, Στεργιόπουλος
ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ BC (Ροδοβίτης) Δουλκερίδης 16 (3) Γάτσος, Τεντζέρης, Κοβάτσης 5, Καραϊσαρίδης 16(2) Νάνος 2, Σταυρακίδης 4, Καϊλίδης 1, Γκουγκούδης 2, Κοκκονός 3 (1) Καίσαρης