Τετάρτη 10 Ιανουαρίου 2018

Τα αποτελέσματα της ημιτελικής φάσης του κυπέλλου ερασιτεχνών της ΕΠΣ Πέλλας

Αλμωπός Αριδαίας και Δόξα Μαυροβουνίου θα είναι τελικά το ζευγάρι του μεγάλου τελικού του κυπέλλου ερασιτεχνών 2017/18 της ΕΠΣ Πέλλας, που θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Στάδιο Έδεσσας "Φόρης Γεντζής", σε ημερομηνία που θα ορίσει η διοργανώτρια.
Ο πιο έμπειρος Αλμωπός που υπερασπίσθηκε στην Κρύα Βρύση το προβάδισμα που είχε πάρει από τον πρώτο αγώνα της Αριδαίας(1-0) και η καλύτερη σήμερα Δόξα κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο με ευκαιρίες για περισσότερα γκολ, που ανέτρεψε το προβάδισμα που είχε πάρει ο Εθνικός στη Νέα Τραπεζούντα(1-0), με δύο τέρματα του Γιαουτζή(ένα σε κάθε ημίχρονο). Να σημειωθεί ότι η Δόξα Μαυροβουνίου, για πρώτη φορά στην ιστορία της συμμετέχει σε τελικό κυπέλλου της ΕΠΣ Πέλλας. Τα σημερινά αποτελέσματα: